Kas kaugküttega kodud on sel talvel soojad? Mismoodi kujuneb hind?
Eesti elanikest ligikaudu 60% saab toasooja kaugkütte kaudu, mis tiheasustusega piirkondades on jätkuvalt kõige otstarbekam ja säästvam kütteviis. Mõistagi ei ole aga kaugkütegi jäänud puutumata energiakriisist. Selleks, et talvel oleks toasoe olemas ja selle hind nii mõistlik kui võimalik, saavad oma osa teha nii kaugkütteettevõtted kui ka tarbijad.
Põhikütusena on Adveni kaugküttevõrkudes üle Eesti valdavalt kasutusel taastuvenergia hulka kuuluv hakkepuit. Küttematerjali, milleks on võsa ja raiejäätmed, kogume enamasti katlamajast 100 kilomeetri raadiuses tegutsevatelt puidutööstustelt, seega on see kodumaine ja tarnekindel. Hakkepuidu tagamiseks on lepingud selleks hooajaks olemas.
Hakkepuidu kõrval on kasutusel reservkütus, mida vajame paremaks varustuskindluseks nii suurte tarbimiskoormuste kui ka hooldustööde ajal. Selleks on enamasti maagaas, millel oli veel lähiminevikus olulisi eeliseid. Selleks hooajaks oleme oma koostööpartnerite abiga gaasi mahutisse valmis varunud. Kesksete gaasivarude eest riigis on hoolitsenud riigiettevõtted.