Lugeja küsib: kas ühistu võetud remondilaen takistab korteri müüki? 

Ajakiri Tiiu, 1. august 2020

„Elan kuue korteriga ühistus, kus on võetud fassaadiremondi jaoks laenu. Kuna tahan korteri müüki panna, siis soovin teada, kas laen võib kuidagi takistuseks saada,“ uurib Helju Tartust.

„Korteriühistu võetud remondilaen ei takista korteri müüki,“ selgitab vandeadvokaat Keijo Lindeberg. „Korteriomandi- ja korteriühistuseaduse (KrtS) § 43 lg 1 kohaselt lähevad korteri müügi korral omaniku õigused ja kohustused, sealhulgas kohustus tasuda remondilaenu, omandajale üle.“

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?