LUGEJA KÜSIB: kas pean naabreid teavitama kavatsusest teha oma korteris lärmakaid remonditöid?

Urve Vilk, 3. aprill 2022

Eesti Omanike Keskliidu esimehe Priidu Pärna sõnul reguleerib ülemäärase müra teket ja sellest hoidumist korrakaitseseaduse § 56, mille järgi on ajavahemikus kella 22—6, puhkepäevale eelneval ööl aga kella 00.00—7 keelatud tekitada kestvalt või korduvalt teist isikut oluliselt häirivat müra või valgusefekte. „Seega kehtib kortermajades öörahu kella 22—6 ja sel ajal ei tohi lärmakaid remonditöid teha,“ ütleb Pärna.

Tööd, mis puudutavad maja kaasomandit, nagu tsentraaltorude vahetus, kandvatesse seintesse avade tegemine jms, vajavad korteriühistu liikmete enamuse otsust. Muu puhul seadus otse ei ütle, et naabreid või ühistut on vaja teavitada. „Need küsimused võiks reguleerida maja kodukorras või ühistu põhikirjas. Kui seda pole tehtud, tuleb lähtuda seaduse üldreeglitest,“ jätkab Pärna.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?