TIPPJUHIST KOOLIÕPETAJAKS: „Algul tuli mul ikka ette puterdamist ja tunnistasin siis ausalt, et ma veel ei oska hästi.“
Varem Eesti Töötukassa juhatuse liikme ametis olnud Pille Liimal (50) tundis, et õpetajaametis aitaks ta kaasa sellele, et igal lapsel oleks võimalik saada väga hea haridus oma unistuste täide viimiseks ja et noorte haridustee ei jääks pooleli. 1. septembril alustas ta kooliteed esimest korda elus õpetajana ja tunneb sellest suurt rõõmu.
Oma tööelu alustas Pille ajakirjanikuna — pärast ülikooli lõpetamist töötas ta algul Rahva Hääles ja hiljem Eesti Päevalehes, kus kirjutas peamiselt endale südamelähedastel sotsiaal- ja haridusvaldkonna teemadel. Kõige kauem töötas ta aga pärast sotsiaalpoliitika õpinguid Eesti Töötukassas, kümme viimast aastat juhatuse liikmena. Noored Kooli programmi kaudu õppis ta uut ametit ja naudib nüüd tööpäevi Tallinnas Järveotsa Gümnaasiumis eesti keele ja kirjanduse õpetajana.
Pillele ei olnud õpetajana tööle hakkamine ilmatu hüpe tundmatusse: „Olin valdkonnaga kokku puutunud, koolides käinud, haridusteemadega tuttav.“ On küll neid, kes on imestust avaldanud selle üle, miks Pille oma maineka ametikoha töötukassas õpetajaameti vastu vahetas. Praeguses edule suunatud ühiskonnas võib see näida justkui karjääriredelil mitme astme võrra allapoole tulemine. Pille ise aga oma ametivahetust sedamoodi ei näe. „Minu jaoks on kõik olnud üks rada. Minu silmis ei ole see tööelus tagasiminek, vaid lihtsalt teine roll. Juhtimine pole mulle kunagi olnud eesmärk omaette, pigem on mulle tähtis teha tööd, millel on tähendus ja mõju ning mis mulle päriselt meeldib ja korda läheb.“ Ta ei teinud elus muutust sellepärast, et ta endine töövaldkond oleks end kuidagi ammendanud või tähendust kaotanud, vaid tahtis end haridusmaailmas proovile panna ja aidata teda pikalt kripeldanud haridusliku ebavõrdsuse murekohtadele lahendusi leida. „Ma jagan Noored Kooli vankumatut usku muutuste võimalikkusse ja sellesse, et muutus algab igaühest meist.“