TUHANDED EUROD LISAKULU: soss-sepast töömees keeras käki kokku ja kadus

Urve Vilk, 3. aprill 2023

Tallinna Ehituskooli esindaja sõnul ei maksa remondi- või ehitusmeest valida interneti- ega lehekuulutusest, vaid tuttavate soovituste põhjal, sest muidu võib kaotada aega ja raha, ilma et tööd tehtud saaks. Või saavad need küll tehtud, aga mitte soovitud kvaliteediga ja tuleb uuesti otsast alata.

Korraliku töömehe leidmine ei ole kergete killast ja võib juhtuda, et algul asisena tunduv töömees osutub soss-sepaks. Priit ja tema elukaaslane unistasid oma majast nagu paljud noored pered. Unistus täituski – nad müüsid oma korteri ja ostsid maja. „Korteris, mille maha müüsime, oli meil aega elada kuu aega, seega maja remontimisega oleks pidanud hakkama saama kiiremini,“ meenutab Priit. Kuna maja oli vana, oli neil plaanis lasta see seest tervenisti korda teha. See tähendas, et tuli teha nii kipsi-, põranda- kui ka kõik muud sisetööd.

„Hakkasin ehitajat otsima Facebookist, Soovist ja tuttavate kaudu. Helistasin-kirjutasin 30—35 inimesele, kellest kuus-seitse tuli kohale ja tegi hinnapakkumise,“ jätkab Priit. Lõpuks valiti välja töömees, kes sai kohe töödega alustada – perel oli ju remondiga kiire. „Ta rääkis, et on kõiki neid töid enne teinud, jutt tundus asjalik.“ Ka hinnas lepiti kokku – see oli teistega võrreldes keskmine, ei kõige odavam ega kõige kallim. Töömees küsis poole summast ettemaksuks ja Priit soostus sellega. „Takkajärele muidugi teame, et see oli suur viga, aga ta küsis pool raha ette kohe enne tööde alustamist ja ma ei olnud väga remondi- ega ehitustöödega kursis.“ Seepeale tegi ehitusmees nädalakese tööd, aga seejärel kadus. Telefonile enam ei vastanud.

Edasi lugemiseks vajuta:
Oled juba lugeja?