KUIDAS ÜLITUNDLIKUNA ELLU JÄÄDA? „Kui arst tahtis välja kirjutada veel viienda või kuuenda retseptiravimi, otsustasin teha pöörde.“
Ärevus, kurnatus, depressioon, lõpuks ka tõsised tervisehädad — selline enesetunne jälitab ülitundlikku inimest, kes pole oma erilist annet tundma õppinud. Kuid tundlikkuses peitub ka palju head, teab sellega sõbralikult elama õppinud Marilii Toots.
Marilii teekond praeguse tasakaalupunktini pole olnud lihtne. Seal on olnud palju otsinguid, maailmaga sobituda püüdmisi, sügavikku langemisi ja jälle üles tõusmisi. Praegu on ta joogapraktik ja -juhendaja, kogemusnõustaja ja elu-uurija. Ta on kirjutanud oma kogetu põhjal kaks raamatut: „Kukkudes armastusse“ (2019) ja „Rännud hingemaastikul“ (2021). Avaldamisjärgus on veel mitu käsikirja.
Marilii ütleb, et ta on olnud sünnist saati tundlik. Juba väikesena avaldusid tal tugevad kehatajud ja võime näha maailma sügavuti. Kuid ümbritsev elukeskkond ja inimeste suhtumised tõid kaasa selle, et tema sisse hakkasid kuhjuma pinged ja traumad. „Laps on peale sündi kui käsn, mis imeb endasse ümbritsevat informatsiooni ja energiaid,“ selgitab praegune ülitundlikkuse eestkõneleja.