Lugeja küsib: kas eriolukorra tõttu ära jäänud pakettreisi eest võib raha tagasi nõuda?

Eha Kruus, ajakiri Tiiu, 1. juuli 2020

„Kui korraldaja tühistab pakettreisi, nagu juhtus kevadel eriolukorra tõttu, on teil õigus kogu tasutud rahasumma tagasi nõuda,“ kinnitab tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti kommunikatsiooniekspert Anne-Mai Helemäe.

„Poolte kokkuleppel võib ettevõte asendada raha tagastamise reisi edasilükkamise või pakettreisi kinkekaardiga, mida saate kasutada oma äranägemise järgi.“ Helemäe rõhutab, et kui eelistate raha, tuleb see teile tagasi maksta täies ulatuses: „Võlaõigusseaduse § 874 lg 6 järgi pole reisikorraldajal õigust nõuda ära jäänud reisi eest kahjuhüvitist ega teenustasu.“

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?