ETTEVAATUST, LEHTSALAT! Värskena naudi, palju jaksad, ent närtsinud salatist hoia eemale

Mai Maser, 3. veebruar 2023

Lehtsalat hoiab terve ja noorena, tõstab organismi kaitsevõimet, puhastab keha toksiinidest ja on tugev antioksüdant. Süüa tuleks siiski ainult värsket ja krõmpsu salatit, tugevasti närtsinud salatis tekivad hapniku vabad radikaalid, mistõttu on ta kaotanud oma tervislikkuse.

Lehtsalat on tugev antioksüdant, mille mõjujõud on temas sisalduvas klorofüllis. Mida rohkem on lehtsalatis lehti ja mida rohelisemad need on, seda suurem on taime klorofülli sisaldus. Osa teadlasi nimetab klorofülli taimede vereks, sest klorofülli ehitus ning keemiline koostis sarnaneb inimese verega. Klorofüll jõustab erütrotsüütide tootmist ning aitab vabastada maksa toksiinidest, mis on tekkinud suitsetamise, reostuse, põletike ja muu tagajärjel. Klorofüll soodustab seedimist ja parandab ainevahetust, kiirendab haavade paranemist. Tema üheks funktsiooniks on aidata vererakkudel hapnikku terves kehas laiali transportida, samuti vähendab ta kantserogeenide sidumist maksa ja muude organite DNA külge.

Salatilehed sisaldavad vitamiine A, B₆, C, K, foolhapet, niatsiini, riboflaviini, ß-karoteeni, luteiini ning mineraalainetest rauda ja kaaliumi. Roheline salat on energiavaene, ei sisalda rasva ega suhkrut. Teda peaks sööma regulaarselt, sest tänu antioksüdantidele hoiab ta inimest terve ja noorena. Salatil on rahustavad omadused, ta toob hea une, viib vedelikku välja ja sobib ideaalselt menstruatsioonivalude korral. Tänu kiudainesisaldusele pole vaja salati kõrvale saia, leiba ega muid teraviljatooteid süüa ning ta täidab hästi kõhtu. Ta on hea nii seedimisele kui ka keha kaitsevõimele.

Edasi lugemiseks vajuta:
Oled juba lugeja?