Maailmas esimesena uut vähiravimit katsetav eestlane: praegu ei viita miski sellele, et hakkaksin surema
Kaks aastat eriti agressiivse kolmiknegatiivse rinnavähiga võitleval Terje Põvvatil (43) on läbida pikk ja katseterikas teekond Saksamaal. Ikka ellujäämise nimel. Ta on esimene vähiravipatsient maailmas, kelle peal katsetatakse uut vähiravimit.
Aasta tagasi diagnoositi Terjel neljanda staadiumi vähk, mis on levinud südameveresoontesse. Sellise diagnoosiga patsiendid ei ela tavaliselt üle kolmeteist kuu. Terjel täitub juulis kaksteist kuud. „Praegu ei viita miski sellele, et ma hakkaks surema,“ on naine lootusrikas.
Terje kodu on Viljandis – seal on ta koos õe ja vennaga üles kasvanud ning õppinud. Elu viis ta Tartu ülikooli, kust ta sai magistrikraadi bioloogia õpetaja erialal, kõrvalerialadeks matemaatika ja füüsika. Terje võib õpetada ka geograafiat, loodusõpetust ja robootikat. Õpetajaametit on ta pidanud üksteist aastat. Suurema osa oma teadlikust elust on ta hobikorras keskkonnakaitsja. Kahekümnendatest eluaastatest alates on ta mitme organisatsiooni juhatuse liige. Enne vähidiagnoosi saamist suutis ta tegeleda õpetajatöö kõrvalt põhjalikumalt Eesti metsade probleemistikuga.