Pärandiga seotud küsimused tasub lahendada oma eluajal

Katrin Helend-Aaviku, 3. märts 2025

„Olen oma praktikas korduvalt näinud olukordi, kui selgeks rääkimata küsimused tekitavad pärijatele ebameeldivaid üllatusi ning pärandvara jagamisel satutakse konfliktsesse olukorda,“ ütleb advokaat Kaire Sepper ja märgib, et paljudes Eesti peredes ei ole kombeks rääkida varadest ega kohustustest, mida tulevikus lähedastele jäetakse.

Advokaadibüroo Hedman advokaat Kaire Sepper toob oma praktikale tuginedes välja, et selgeks rääkimata ebamugavad küsimused ei kao ega muutu ajaga lihtsamaks.

Tänapäeval on inimestel palju erinevaid varasid, mida omatakse üle maailma füüsilistes ja virtuaalsetes vormides ning kasvanud on ka kärgperede hulk, mis teeb pärimise võrreldes varasemaga palju keerulisemaks. Advokaadi sõnul tasub eriti hoolikas olla siis, kui pärijate seas on võlglasi, et perekonna vara ei satuks kohtutäituri haamri alla. Näiteks hetkel on kohtutäiturite enampakkumistel müügis 44 pärandvara mõttelist osa. „Kohtutäiturid on müünud sadu mõttelisi osasid päranditest ning see näitab ilmekalt, et kui varaga seotud küsimused on eluajal läbi mõtlemata, võib tulevikus hakata kohtutäitur pärandit kolmandatele isikutele müüma,“ rõhutab Sepper.

Edasi lugemiseks vajuta:
Oled juba lugeja?