Disainer Kalle Aasamäe nõustab pagulasi: surve Euroopa Liidule läheb üha suuremaks

Janika Tamm, 3. märts 2025

Kalle Aasamäe (54) töötas aastaid moe ja disaini alal. Ühel hetkel tundis ta, et tahaks elus ka midagi muud proovida, ning läks vabatahtlikuna Keeniasse. Järgnesid sotsiaaltöö õpingud, põnevad praktikakohad ja uus karjäär rahvusvahelise kaitse valdkonnas. 

Vabatahtlikutöö Aafrikas tundus Kallele ideaalse võimalusena midagi uut proovida ja samas ka ühiskonnale tagasi anda. „Kui ühte asja liiga kaua teha, siis lähed sellesse nii sisse, et kaotad ära reaalsustaju ja arusaamise muust maailmast,“ põhjendab ta karjäärimuutust.

Nelja kuu jooksul Keenias oli Kalle ülesanne toetada kohalikku õmblusrühma koolivormide hankel. Ootusi eelseisvale tal otseselt ei olnud, kuna varasem reisikogemus oli õpetanud, et kõige parem on uude riiki minna just valge lehena: „Ma ei loo endale mingisuguseid illusioone ega ettekujutusi, muidu peab pärast pettuma. Pigem võtan kõiki olukordi põneva kogemusena. Selline suhtumine tuli Keenias elades väga kasuks.“

Edasi lugemiseks vajuta:
Oled juba lugeja?