TEST | Tummise kätekreemi leiab topsist

Eha Kruus, ajakiri Tiiu, 2. juuni 2020

Sage pesemine ja desinfitseerimine aitavad viirusi eemal hoida, kuid see mõjub kätele  laastavalt. Kui ei taha kuiva ega pragunevat nahka saada, tuleb käsi hoolsalt kreemitada. Millist kreemi eelistada, kui käenahk juba kisub ja kipitb?

Suurem osa kätekreeme on tuubis, aga neid leidub ka topsis. Miks see nii on? Loogiline vastus: tavaliselt on tuubis lahjemad ja vedelamad, potsikus aga tummisemad ja tihkema koostisega variandid. Topsikreemid on tõenäoliselt ka rikkalikuma koostisega ja toitvamad!

Kui topsist sõrmega kreemi võtta, siis võib tekkida tahtmine seda ka näole määrida, seda enam, et lubaduste järgi pehmendavad ja niisutavad kätekreemid samamoodi nagu näotooted. Eri firmade käte- ja näokreemide koostisi on isegi uuritud ja leitud, et ained on neis enam-vähem samad ja mõnel juhul olevat kätekreemi mõju näo omast isegi tõhusam. Nii et väga vale seda teha polekski ja arvestades, et kätekreemid on odavamad, tasub katsetada. Peab siiski jälgima, et kätekreem ei jätaks näonahka läikivaks ega ummistaks poore. 

Ja kui seda võib määrida näole, siis kehale tohib ju ammugi! On ju hea, kui üks tops täidab mitut ülesannet, hoides nii kokku pinda vannitoariiulil. 

Tiiu valis välja kuue firma kätekreemi ja palus testijatel hinnata 1–2 punktiga iga toote loodussõbralikkust, lõhna, konsistentsi ja imenduvust. Viimased 1–2 punkti sai kreem testijate subjektiivse hinnangu põhjal selle eest, kas nad kasutaksid seda ka muuks kui vaid kätehoolduseks.  

Lush Helping Hands värske käsitöökätekreem

Päritolu: Saksamaa

Ostukoht, kogus, hind: Lush.ee, 100 g, 13.90 (kilohind 130.90)

Tootja ütleb: Loodi haiglaõdede kipitavatele kätele. Rikkaliku tekstuuriga sheavõi Ghanast Ojoba naiste kooperatiivist imendub ruttu, sarnased imekoostisosad on mandliõli ja kakaovõi. Mesi on looduslik antiseptik, kummelitõmmis vähendab punetust, linaseemneliim pehmendab nahka.  

Tiiu ütleb: Siinsetest kõige looduslikum. Tagasihoidlik lõhn. Konsistentsilt emulsioon, mis imendub hetkega. Toode on värsketest koostisosadest, selle säilivusaeg on lühike. Kui tähtaja lähenedes põhi veel ei paista, võib kiirkorras nii näol kui ka kehal ära kasutada.  

Hinne: 10/10

undefined (Stanislav Moškov)

TonyMoly Panda’s Dream valgendava toimega kätekreem

Päritolu: Korea

Ostukoht, kogus, hind: TradeHouse, 30 g, 11.90 (kilohind 396.67)

Tootja ütleb: Sisaldab ohtralt nahka parandavaid aineid, mis muudavad kuivad ja karedad käed muinasjutuliselt pehmeks. Manuka mett, bambuse ekstrakti ja B3-vitamiini sisaldav kreem niisutab, muudab naha säravamaks ja ühtlustab selle tooni.

Tiiu ütleb: Armsa topsi sees on kreem, mille teine koostisosa vee järel on sheavõi. On vaks vahet nii nahasõbralikkuse kui ka paraku hinna mõttes, kas kreemile annab tihkuse parafiin või sheavõi! Mahe lõhn. Tihke tekstuur, ent imendub ruttu. Tahaks hellitada ka nägu.  

Hinne: 10/10

undefined (Stanislav Moškov)

Mani Strictly Professional kätehoolduskreem

Päritolu: Suurbritannia

Ostukoht, kogus, hind: TradeHouse, 450 ml, 11.70 (liitrihind 26.00)

Tootja ütleb: Rik­ka­li­ku kon­sis­tent­si­ga nii­su­tav kä­te­kreem aitab säi­li­ta­da naha niis­kus­ta­set ja pehmen­dab. Lee­ven­dab ka väga kuiva nah­ka ja karmi nahka küünarnukkidel ning põlvedel. Masseerige õrnalt probleemsetele piirkondadele.

Tiiu ütleb: Sõbralik hind tähendab, et teine koostisaine vee järel on parafiin. Kinnisilmi nuusutades kahtlustaks vanillijäätist. Topsikreemide mõistes vedelam, kuid parajalt tummine . Ei jää kleepuma. Hea kohe võtta ka suvel ketendavatele küünarnukkidele. 

Hinne: 8/10

undefined (Stanislav Moškov)

Kräuterhof kummelikreem

Päritolu: Saksamaa

Ostukoht, kogus, hind: Startlan.ee, 100 ml, 2.10 (liitrihind 21.00)

Tootja ütleb: Kummeliekstraktiga kreem pehmendab, toidab ja rahustab nahka. 

Tiiu ütleb: Üks kahest vana kooli kreemist siin testis, nii on ka kreemjas tekstuur pärit parafiinist. Selliselt kummeli järele lõhnasid kreemid mitu aastakümmet tagasi. Meeldiv paks ja  pehme tekstuur, imenduvus võiks olla parem. Paneks täitsa vabalt ka näole.

Hinne: 8/10 

undefined (Stanislav Moškov)

Berner Tummeli hooldav kreem

Päritolu: Soome

Ostukoht, kogus, hind: Prisma, 410 g, 7.79 (kilohind 19.00)

Tootja ütleb: Hooldav kreem kätele ja kogu kehale. Sügavatoimeline, aitab hoida nahka terve ja vastupidavana. Pehmendab ka kõva nahka küünarnukkidel ja jalataldadel. Lõhnavaba. Sobib ka koduloomadele. 

Tiiu ütleb: Kreemi koostis on kunstlik. Vähemalt on sellel karge lõhn, tekstuur samuti parajalt tummine. Imendub kehvasti, jätab kleepuva kihi. Kogus topsis on nii suur, et otstarbekas ongi määrida seda mitte ainult kätele, vaid kogu kehale.

Hinne: 8/10

undefined (Stanislav Moškov)

Nivea Creme kehakreem

Päritolu: Saksamaa

Ostukoht, kogus, hind: Prisma, 250 ml, 4.49 (liitrihind 17.96)

Tootja ütleb: Maailma müüduim kehakreem, mis sobib küünarnukkide, põlvede, käte ja näo niisutamiseks, ka näomaskiks ja näo puhastamiseks. Sisaldab lanoliini, pantenooli ja glütseriini, mis niisutavad ja rahustavad nägu, huuli, kogu keha. Mahe nahasõbralik koostis, säilitusaineteta. 

Tiiu ütleb: Vana kooli kreem, millele annab konsistentsi parafiin. Intensiivne lõhn nagu vanaema kreemil kunagi. Väga paks. Imenduvus võrreldes teistega aeglane, jätab käed kleepuma. Kui üks asi sobib nii paljuks, nagu tootja üles loeb, siis kahjuks… .

Hinne: 6/10

undefined (Stanislav Moškov)
Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?