Raha pööningul: vana koerapuuri müügist saab kuni sada eurot

Eha Kruus, ajakiri Tiiu, 2. juuni 2020

Aeg-ajalt võetakse maamajades või suvilates ikka ette suuremat sorti suurpuhastus. Kui see plaan ka pööningule viib, tasub aga suure tuhinaga ettevaatlik olla. Esiti kasutuna näiv kraam võib osutuda vägagi väärtuslikuks – liigne koerapuur võib tuua 10–100 eurot. 

Kellel on koer, sellel on vaja ka veopuuri. See on looma pelgupaik, kuhu varjuda näiteks lärmakate laste eest, samuti ainus turvaline viis sõita kas autos, laevas või muus liiklusvahendis. Puuris puhkava koeraga on mõnus ka lühikesi vahemaid ette võtta, näiteks külla minna. 

Kui teie lemmik aga kandekasti mingil põhjusel omaks ei tunnista, on juba taevastele jahimaadele lahkunud või ei vaja te seda enam mõnel muul põhjusel, siis tuleb liigne ruumiröövel loomulikult müüki panna. Kõige õigem aeg seda teha on vastu suve, kui paljudel tekib eeldatavalt suurem vajadus oma looma ühest kohast teise toimetada. Niisiis, mis hinda küsida? Heitsime Facebooki Marketplace’ile ehk turuplatsile pilgu peale. 

10–30 €

Väikesele koerale sobiva uue kasti eest küsitakse 10 eurot. Heas korras, kuigi ühe lemmiklooma poolt juba trööbatud puuri eest tahetakse 20 eurot, ent selle raha eest saab kaasa ka krõbinakausi. Kaks korda kasutatud, ent välimuselt nagu uus, keskmisele koerale paras transpordipuur on omaniku meelest väärt 30 eurot.

50–100 €

50 euro eest on saadaval keskmise suurusega puur, kuhu mahub kuni 20kilone loom. Omanik kirjutab, et puur tuli tal soetada vaid selleks, et mops lennukisalongi kaasa võtta ja rohkem pole ta seda kasutanud. Aus müüja lisab, et ise maksis ta kandekasti eest 66 eurot. 

Teine vaid ühe korra koos koeraga lennuteekonna läbinud kast on samuti saadaval poolesaja euro eest. Täpsustatud on, et tegemist on Petmate Ultra Vari Kenneli tootega, mille sisse mahub 9–13kilone loom. Metallvõrest uksega veopuur Gulliver on küll väiksemat sorti, aga omaniku kirjelduse järgi uhiuus ja 90 eurot väärt. Jällegi ühel lennul kasutatud, see-eest XL suuruses ja väljanägemiselt nagu uus koerapuur maksab aga koguni 100 eurot. See kandekast vastab rahvusvahelistele lennunõuetele ning komplektis on matt, joogi- ja toidunõu.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?