Hea sõnaga saab ellu tuua olulise muutuse

Eha Kruus, ajakiri Tiiu, 2. juuni 2020

Inimestel on kaitsemehhanismid eri olukordadega toimetulekuks. Üks seesugune on vajadus end hästi tunda, seetõttu on ka ajul võime kehv uudis soodsamasse valgusse  sättida.

See tahtele allumatu reaktsioon muutub aga probleemiks, kui aju hakkab ümber häälestama häid nõuandeid, mis talle tegelikult kasu tooksid. „Kui öelda suitsetajale, et see on halb harjumus, siis temale on see sõnum, et ta teeb midagi valesti,“ rääkis kommunikatsioonidoktor Yoona Kang veebiväljaandele Inverse. „Et aga inimene tahab end hästi tunda, siis elimineerib aju selle ebameeldiva sõnumi. Aju kaitsevõime on tõepoolest suur takistus enesearengu teel.“

Kang keskendus oma uurimuses sellele, kuidas meelitada inimesi istuva eluviisi juurest end rohkem liigutama – aga mitte kurjalt näppu viibutades, vaid hoopis julgustades neid oma kuldaväärt omadustele mõtlema. Tulemused on julgustavad ja näitavad, et lihtne hea sõna taktika teeb inimesed palju vastuvõtlikumaks. Nii saab remontida rahva tervist ja ka inimeste motivatsiooni tegemaks rahaasjus mõistlikumaid otsuseid. 

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?