SILMAALUSED ON KOTTIS JA SINISED: võta abiks need ravimtaimed, et puhastada keha toksiinidest!!

Irje Karjus, 3. november 2020

Kottis ja sinised silmaalused ei tähenda alati seda, et oled saanud trauma, vaid viitavad hoopiski maksa funktsioonide häirele. Selleks, et aidata kaasa maksa töö toimimisele, võite kasutada ravimtaimi.

Maks on meie organismi sõel. See peab läbi töötlema kõik selle, mis kehasse suu kaudu siseneb. Sinised ja kottis silmaalused võivad märku anda sellest, et organismi on jäänud pidama liiga palju toksiine, millega keha enam hakkama ei saa.

Vereurmarohi

Külm tõmmis. Vereurmarohi sisaldab kollast vedelikku, mida ei tohiks kuumutada. Seega, pange uhmrisse paar oksa värsket vereurmarohu ürti ja uhmerdage mahlale. Tõstke segu klaasi, lisage pool klaasi toatemperatuuril vett. Laske pool tundi tõmmata. Kurnake. Kasutage seda vedelikku päeva jooksul pool klaasi päevas lusikakaupa.

Leht. Vereurmarohu taim peab üsna hästi vastu külmadele. Seepärast võib selle lehti leida loodusest ka hilissügisel ja varakevadel. Sööge neid aeglaselt, mäludes päevas 2 vereurmarohu lehte kümne päeva jooksul. Jooge peale klaasitäis puhast vett.

Maarjaohakas

Tee lehtedest. Võtke 1 sl maarjaohaka kuivatatud ürti või värskeid lehti. Valage peale 200 ml kuuma vett. Laske tõmmata 15 minutit ja jooge 2 klaasi päevas 3 nädala jooksul.

Toidukanep

Lehtede ja seemnete tõmmis. Võtke 1 sl lehti ja koorimata seemneid. Uhmerdage need peenemaks ja valage üle 250 ml keeva veega. Laske 20 minutit tõmmata. Jooge 2 klaasitäit päevas.

Angervaks, raudrohi, meliss, kummel

Lillevee kompress silmaalustele. Samal ajal kui tegelete probleemiga seespidiselt, võite teha ka pealispidiseid kompresse, et kiiremini taastuda. Niisutage vatt kas angervaksa, raudrohu, melissi või kummeli lilleveega ja asetage viieks minutiks silmadele. Aeg-ajalt niisutage vatti uuesti. Korrake protseduuri 4–5 korda päevas.

Maarjalepp

Tõmmis. Võtke 1 sl maarjalepa ürti ja valage üle klaasitäie keeva veega. Laske 20 minutit tõmmata. Kurnake. Jooge kaks klaasitäit päevas kolme nädala jooksul.

Kuldjuur

Ghee ehk selitatud või. Kuldjuur on väga hea nahatoonikum ja noorendaja. Ta soodustab vereringlust ning aktiveerib nahka ja nahaaluseid kihte uuenema. Võtke 3 sl ghee'd ja lisage 0,5 tl kuldjuure pulbrit. Kuumutage vaiksel kuumusel 15 minutit ja kurnake siis läbi peene marli või sõela. Villige purki ja jahutage. Kasutage silmaaluste määrimiseks mitu korda päevas.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?