AJATU KLASSIKA! Püksid, mis tegid naisest ema

Aija Kivi, 3. november 2020

Emmeteksad on naljatermin, et kirjeldada ajast-arust püksilõiget, millel ei ole tegu ega nägu. Ent ajad muutuvad – nüüd on need taas värske moeröögatus!

Kõrge vöökohaga ja pahkluuni ulatuvad naisteteksad olid suurmood 1980.–1990. aastate vahetusel. Neid oli mugav kanda ja pole imestada, et veel 2000. aastate lõpuski ei suutnud siis juba keskikka jõudnud ameeriklannad neist loobuda. Nooremad aga võdistasid selle peale õlgu, sest nende meelest olid püksid näotud ja trenditud.  

Emmeteksadeks hakati kõrge pihaga pükse nimetama alles 2003. aastal, kui Tina Fey ja teised USA sketšisarja Saturday Night Live koomikud olid saabuva emadepäeva puhul teinud naljavideo. Daamid demonstreerisid väljamõeldud teksabrändi Mom Jeans pükse, mis sobivat igale emale igaks sündmuseks. Lohvakas püksipaar edastas sketšis sõnumit, et nende kandja pole enam naine, kellele kinkida tähtpäevaks kallist parfüümi – ta on nüüd ema!

1990. aastate menuka noortesarja „Beverly Hills 90210“ tegelased. (Vida Press)

Mood on aga tsükliline ja inimesed pöörduvad alatasa tagasi mõnda ajastusse, millega tunnevad nostalgilist seotust. 2010. aastate lõpus läksid kõrge vöökohaga emmeteksad  noorte naiste ja isegi teismeliste tüdrukute seas ootamatult taas moodi ja on kümme aastat hiljem jälle ringiga tagasi. Mugavad on need ju tõepoolest!

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?