TEEME SELGEKS: kui palju maksavad erinevad veekaabitsad ja millist tasub soetada?

Eha Kruus, ajakiri Tiiu, 3. november 2020
Pärast duši all käimist on vannitoapõrand märg ja libe, nii pole meeldiv ka WCd kasutada? Või on ajapikku katnud katlakivi plaadid ja muutnud need näotuks? Mõlemal juhul on kasu koristustarbest, mida ehk igas majapidamises polegi. Kas tasub soetada? Ja milline?

Jutt on põrandakaabitsast, mida olete ehk juhtunud silmama mõnes avalikus duširuumis. Näeb välja justkui põrandahari, aga pika varre otsas on harjaste asemel kummiriba samal põhimõttel nagu aknapesuks kasutataval kuivatil. Veekaabits ei seisa seina najal ilmaasjata, sest raskesti eemaldatava katlakivi kihi tekitab plaatidele ja vuukidesse seisma jäänud vesi. Kui kohe pärast dušši seinad ja põrand üle tõmmata, püsib ruum palju kauem puhas. Võiks ju veekihi ka lapiga kuivatada, aga kaabitsaga on lihtsam. Peale vannitoa võib kaabitsast olla kasu igal pool, kuhu vett pritsib või kondenseerub, näiteks köögis, saunas, trepil, kiviterrassil, garaažis, keldris või äriruumides. 

Tiiu testirühm võttiski põrandakaabitsad vaatluse alla. Hindasime neist igaühe puhul kasutamise mugavust, tehtava töö efektiivsust ja koristustarbe vastupidavust. Iga omaduse eest võis tarve teenida kuni 3 punkti. Viimase punkti andsime tootele, kui miski selle puhul eriti meeldis. Iga kaabits võis parimal juhul saada 10 punkti.

Edasi lugemiseks vajuta:
Oled juba lugeja?