HOIA GRIPP EEMAL! Aitavad just need ravimtaimed!

Irje Karjus, herbaatik, 3. veebruar 2021

Gripiviirused alistavad organismi siis, kui immuunsüsteem pole piisavalt tugev ega tunne võõraid sissetungijaid ära.

Taruvaik

Puhas taruvaik ja seda sisaldavad taimerohud. Taruvaiku on viiruste leviku ajal hea kasutada iga päev närides ja tinktuurina nina alla määrides. See ei lase viirustel ega bakteritel organismi ülemistest hingamisteedest kaugemale minna. Kellel on või minu juhendite järgi tehtud 99tõverohtu, kasutage seda – seal on taruvaik koos taimedega sees.

Koirohi ja mõrud taimed

Tinktuur. See on parim, sest on mõru, aktiveerib kogu organismi ja on viiruse surm. Kõige parem ongi talvel kasutada maarohtusid vähehaaval tinktuurina või tugeva vesitõmmisena. Lastele võib määrida tinktuuri nina alla ja kehale, lasta sisse hingata.

Peale koirohutinktuuri on abiks teisedki head mõrud taimed – vereurmarohi, kikkaputk, soolikarohi. Tinktuuri tuleb võtta 20 tilka 3 korda päevas 21päevase kuurina.

Päevakübar ja naistepuna

Tee. Jooge päevakübarateed, sest see on seotud ajuga ja jätab teile ruumi heade mõtete jaoks. Võtke 1 sl ürti ja lisage sellele 250 ml kuuma vett, laske 10 minutit tõmmata. Kasutage vastavalt vajadusele haiguse ajal.

Samal meetodil võite hingamisteede haiguse ajal valmistada maarjalepa- ja naistepunateed.

Üheksavägine

Tõmmis. Hingamisteede haiguse puhul sobib hästi tarbimiseks üheksavägise tõmmis – nii taime õied kui ka lehed. Lisage 1 sl ürti 250 ml kuuma vee sisse ja laske tõmmata 20 minutit. Jooge haiguse ajal 1 tass päevas.

Seened

Paslikud on igasugused seened (pässikud, taelikud, purgis kasvatatavad, austerservikud) kes hoiavad immuunsüsteemi aktiivsena. 

Tõmmis. Võtke 1 sl seentest tehtud pulbrit 200 ml 50kraadise vee kohta. Hoidke termoses üle öö. Jooge pool liitrit päevas kuuajalise kuurina. 

Purgis kasvatatud seeni tuleks tarvitada vastavalt kaasasolevale juhendile.

Kuldjuur, võilill ja kikkaputk

Juurtest sobivad suurepäraselt kuldjuur, mis tõstab keha ja vaimu võimekust ning võilill ja kikkaputk, mis puhastavad mürkidest.

Tõmmis. Võtke 1 sl ürti 250 ml kuuma vee kohta ja laske termoses tund aega tõmmata. Jooge seitsmepäevaste kuuridena, mille vahel on nädalane paus.

Paiseleht ja teeleht

Tugev tõmmis. Kui tunnete, et kopsudel on raske hingata, siis võtke 1 sl paiselehte ja teelehte ning valage üle 250 ml kuuma veega. Laske tund aega termoses tõmmata. Jooge niikaua, kuni sümptomid on kadunud.

Viiruk, raudrohi ja tüümian

Puhas eeterlik õli. Kui lähete välja, tilgutage seda kraenurgale.

Eeter

Aur. Tõhus abimees on õuka-eeter – neile, kes seda tunnevad. Seda tuleb sisse hingata, mitte sisse võtta.

Homöopaatia

Homöopaatilises esmaabikarbis on viiruse-bakteri tera, samuti gripi, kurgu, lima tera. Neid tasub võtta, kui kuulate keha ja enesetunne tundub kahtlane. Tehke neist juhendi järgi vesilahus.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?