TIIU TESTIB | Milline kosmeetikapeegel on parim: suurendus võib olla, valgustus peab olema

Eha Kruus, 3. veebruar 2021

Olgu vabariigi aastapäevaks või mõnevõrra hiljem, aga kunagi tuleb taas inimeste sekka minna ja ehk toimub väiksemas ringis ka mõni pidulikum koosviibimine. Kui välimus on vahepealsete kuude jooksul metsa läinud, siis on aeg end korda sättida. Lihtsam on see kosmeetikapeegli abiga.

Kosmeetikapeeglit on peres peale meikimise vaja ka selleks, et selgema vaate abil võtta ette tõhusamat nahahooldust, kitkuda kulme või muid karvakesi, märgata oma näo eripära, nagu punne, pigmendilaike ja sünnimärke, panna isegi kontaktläätsi silma. Mehed saavad paremini ajada habet.

Kõigi nende toimingute juures tuleb suurendus kasuks, aga tegelikult peaks olema peeglil ka valgustus. Kodune valgus, isegi kui seda on piisavalt, on tavaliselt soe ja kollane. Veatu meigi tegemiseks on aga vaja naturaalset valget valgust. Ideaalis peaks see valge valgus langema näole ülevalt ja külgedelt. Selliseid lampidega ääristatud meigipeegleid kasutavad professionaalsed jumestajad ja neid näeb fotostuudiotes.

Selline mürakas tundub koju toomiseks liiga toretsev või pole selleks ruumigi. Sellisel juhul on kasu ka väikesest spetsiaalsest laua- või seinapeeglist. Ainult et millist osta?

Tiiu lemmik

Beurer Beauty

Beurer Beauty (Erki Pärnaku)

Euronics, 29.99

Kerge, kuid tasakaalus püsiv alus, mille on all libisemist takistavad kummiribad. Üks pool on viiekordse suurendusega. Meikimiseks võiks näo kõrgusele riiulile tõsta. Valge LED-valgus ümbritseb igast küljest ja iga kulmukarv on kui peo peal.  

10/10

BaByliss Paris 

BaByliss Paris (Erki Pärnaku)

Tradehouse, 13.90

Kümnekordse suurendusega, valgustuse ja iminappadega varustatud peegel. Siledale pinnale kinnitub hõlpsalt ja püsib kindlalt. Tänu lambile saab suunata teravdatud tähelepanu vajalikule näoosale. Meikimiseks liiga väike, sest kogu nägu korraga sinna sisse ei mahu. 

9/10

Mineas

Mineas (Erki Pärnaku)

Koduekstra 4.19

Kahekordse suurendusega

Tänu kõrgele jalale saaks meikimise hädapärast ette võtta isegi laua taga istudes, kui seal valgust jagub. Üks peeglipool on tavaline, teine vaid kahekordse suurendusega. Seda on vähevõitu, sest väiksemad udemed ja karvakesed jäävad siiski tabamatuks. 

8/10

Concept & Design

Concept & Design (Erki Pärnaku)

Tradehouse, 12.50

Laual püsib, jalad on rasked ja peegel, mille üks pool suurendab viis korda, ei keerle tuulelipuna. Aga asetseb nii madalal, et kael jääb küürutamisest kangeks. Ühe käega silmade kõrgusel hoides oleks vaade hea, aga jumestamiseks on ka teist kätt vaja. 

6/10

Wood 

Wood (Erki Pärnaku)

Koduekstra, 5.99

Kasutatav laua- või seinapeeglina. Laua peale asetatuna on liiga madalal ja ebamugava nurga all. Väiksem peegel on suurendav, aga tootja ei ole märkinud, mitu korda. Ega vahet olegi, sest peegel on nii väike, et piilu nagu lukuaugust – kogu nägu sinna ära ei mahu. 

5/10

Casuelle Collection

Casual Collection (Erki Pärnaku)

Kaubamaja, 8.90

Jala ja pööratava peegliosaga lauapeegel, millel üks pool on kolmekordse suurendusega. Ebakindel konstruktsioon – kipub laual libisema ja peegel pöörleb liiga kergelt. Lühikese jala tõttu jääb laua peal kasutamiseks liiga madalaks - allapoole vaadates korrektset meiki ei tee.

5/10

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?