MAGU VALUTAB? Võta abiks need ravimtaimed, mis toovad leevendust!

Irje Karjus, ajakiri Tiiu, 3. märts 2021

Maovalu annab märku, et inimene on söönud midagi, millega ta organism ei saa hakkama. Keha on nagu auto, mis saadab märguandeid, et vale kütusega ta edasi sõita ei saa.

Iga inimene on keeruline kompleks organismi omapära ja meeleliste seisundite poolest, mis mõjutavad meie elu iga päev.

Tihti võib maovalu tekkida sellest, et organism ei talu üht või teist toiduainet. Et sellest aru saada, soovitan näiteks kuuks ajaks jätta menüüst välja toiduained, mis sageli inimestele probleeme tekitavad, ja seejärel hinnata seisundit uuesti. Selleks ajaks tuleks välja jätta kõik piimatooted, peedi- ja roosuhkrut sisaldavad toidud, samuti teraviljatooted. Põhimenüü võiks koosneda hautatud köögiviljadest ja kvaliteetsetest külmpressi taimerasvadest, mageveekalast.

Seejärel tuleks proovida organismi ravimtaimedega turgutada. 

Valige endale alltoodust 1–2 retsepti ja kasutage neid 3 nädalat või kuu. Taimede valik sõltub sellest, mida teil õnnestub kätte saada, hooajast ja muidugi isiklikust eelistusest, tunnetusest. Olge järjekindel ja jälgige toitumissoovitusi. Meie organid on isetaastuvad, kui keha saab õigeid signaale, vajalikku toitu ja hoolimist.

Marjad ja köögiviljad

Marjad. Väga kasulikud on mustad sõstrad, mahl ja keedis. Samuti musta aroonia marjad.

Mahl. Jooge värsket kapsamahla 1 klaasitäis pool tundi enne sööki. Tehke nii kuu aega. Võite juua ka mahepõllundusest pärit kartuli mahla, võtke seda pool klaasi enne sööki kuu aega.

Seemned. Võtke 1g peeneks hõõrutud porgandiseemneid 3 korda päevas kuu aega.

Kurgirohi

Tõmmis. Uhmerdage 1 kurgirohutaim ja pange see pooleliitrisesse termosesse 5 tunniks kuuma veega tõmbama. Jagage see kogus kolme korra peale päevas. Jooge niimoodi kuu aega. 

Värske taim. Võite süüa ka värsket kurgirohutaime, olles selle eelnevalt pehmeks hõõrunud või uhmerdanud.

Ussitatar

Keedis. Võtke 20 g risoomi 1 klaasi kuuma vee kohta. Laske keeda pool tundi vaiksel tulel. Kurnake ja lisage aurustunud vee kogus. Võtke 1 sl enne sööki 3 korda päevas kuu ajal jooksul.

Linnurohi

Keedis. Võtke 3 sl ürti klaasi vee kohta ja keetke pool tundi. Kurnake ja lisage ärakeenud vee kogus. Võtke pool klaasi enne sööke kuu aega.

Naistepuna

Tõmmis. Valage 1 sl ürti üle 1 klaasi kuuma veega. Laske 1 tund tõmmata. Võtke sisse 1 sl tõmmist 3 korda päevas kolm nädalat.

Põdrakanep

Keedis. Pange 3 sl õisi ja lehti 1 klaasi vee sisse. Keetke 15 minutit. Võtke sisse kuu aja jooksul 2 sl 3 korda päevas.

Angervaks ja malts

Võtke 1 tl kuivatatud angervaksajuure pulbrit, 4 sl kuivatatud maltsa ürti ja 2 klaasi vett. Keetke alguses angervaksajuurt 15 minutit tasasel tulel. Siis lisage malts ja keetke veel 15 minutit. Kurnake ja jooge see kogus päeva jooksul enne sööki. Tehke nii iga päev kolmel nädalal.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?