RAHA PÖÖNINGUL: mis hinda võiks küsida kasutuna seisva kuldprossi eest?

Urve Vilk, ajakiri Tiiu, 3. märts 2021

Kel koju jäänud seisma mõni vana pross, mida ta enam ei kanna ja millel pole ka emotsionaalset väärtust, tasub kasutuna seisvale ehtele uus omanik leida. Las valmistab rõõmu kellelegi teisele!

Muide, kas teadsite, mille poolest erineb pross sõlest? Sõlg on nõelaga rinnaehe riideeseme kinnitamiseks, pross aga selle edasiarendus vaid ilu eesmärgil. Aga mis hinda võiks prossi eest küsida?

80–200 eurot

Kõige suurema kasutatud prosside valiku leiab oksjoniportaalist Osta.ee, kus neid on müügil lausa paarsada. Valik on lai – mida kallimast materjalist ja silmapaistvama disainiga, seda kallim.

Soome ehtedisaineri Jorma Laine (1930–2002) 1969. aastal valminud 830 hõbedaprooviga „Lendava vaiba“ sarja prossi eest soovitakse saada 170 eurot.  (osta.ee)

Kõige kõrgemat hinda küsitakse kuld- ja hõbeehete eest. Kaks lihtsat 585 kullaprooviga prossi, millest üks on kaunistatud roosaka kivi ja teine pärliga, on müügis 200 ja 199 euroga. Müügilt leiab ka kunstnik Jorma Laine hõbeprossid „Lendav vaip“ (170) ja „Liblikas“ (125). Vintage-stiilis naiseprofiiliga rinnakaunistus kullaprooviga 375 maksab 125 eurot. Hõbedased sõjamehe, laevukese ja hirve kujutisega sõlgprossid maksavad 99, neiu kujutise ja geomeetrilise mustriga versioonid aga 80 eurot.

00.10–6 eurot

Nagu öeldud, on prosse pakkumises palju ja neid müüakse ka märksa odavamalt. Vaalakujuline pross on oksjonil alghinnaga 10 senti, kassikullast „Prillid“ 15 ja kelmika disainiga musta koera kujuline 25 sendiga.

Merevaigust prossi saab oksjonitelt soetada paari euroga. Keraamilisi maalinguga rinnaehteid pakutakse mitmel oksjonil 4–5eurose alghinnaga. Disanilt on need erinevad – maastikud, lillmustrid, naiseportreed. Üks luust nikerdatud ja üks naaritsanahast pross maksavad kumbki 6 eurot. 

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?