TIIU TEST | Mitu tassi saab teekotikesest? Vaata, milline tee annab kõige enam välja!

Helen Arjo, ajakiri Tiiu, 3. märts 2021

Kas teile pole tundunud, et teetassist korra läbi käinud teepakki on veel vara minema visata? Meile tundus ja seepärast korraldasime eksperimendi: mis oleks, kui kasutada üht teekotikest mitu korda!

Igal teel on oma selgesti eristuv iseloom ja ainult sellele sordile omane maitse, aroom ja värvus. Teed tehes tuleb panna tähele valmistamise juhises antud teepuru kogust, vee temperatuuri ja tee tõmbamisaega. Ainult nii saab välja meelitada teesordi parimad omadused ja nautida joogi täit maitsepotentsiaali.

Lihtsam on siis, kui tee on juba sobivate komponentidega kokku segatud, parajateks annusteks jaotatud ja kotikestesse pandud. Sel juhul pole muud, kui vala vaid vesi peale ja naudi! 

Nagu aga öeldud, huvitas meid seejuures hoopis küsimus, mitu korda ühe teekotikese tõmmisest tema väärt omadusi välja võluda õnnestub. Nagu selgus, siis õige mitu! Niisiis pole edaspidi põhjust ainult üht või isegi kaht korda kasutatud kotikest ära visata – potentsiaali on rohkemaks. Kõik teepakid ostsime Rimist.

Toote nimetus: Dilmah Earl Grey bergamoti-sidruniaroomiga must tee 
Kotikeste kogus teepakis, hind: 20 tk, 1.55 (1 tk 0.08)
Kotikese hinnanguline kasutuskordade arv:

Must tee tahab keeva vett, tõmmata laseme 2 minutit. Viie minutiga võib must tee omandada üsna mõru noodi, seega esialgu kotikest kauem ei lobista. Edaspidi pikendame tõmbamisaega 1–2 minutit. Sedasi toimides saame lausa viis tassi täiesti tumedat rikkaliku maitsebuketiga jooki. Sidrunimaitset selle aja peale enam pole, aga bergamott on tajutav. 

(Tiina Kõrtsini)

Toote nimetus: Basicu piparmünditee 
Kotikeste kogus teepakis, hind: 20 tk, 0.45 (1 tk 0.02)
Kotikese hinnanguline kasutuskordade arv: 5

Piparmündiaroom levib üle toa ja toob meelde suvise värskuse. Laseme kotikesel liguneda 3 minutit, esimene tass tuleb hästi intensiivse lõhna ja rohelise värviga. Iga korraga jääb vesi heledamaks, aga lõhn on ikkagi tugev. Vähemalt viis lõhnavat ja maitsekat tõmmist annab välja kotike, mille hind on üllatavalt odav! Kuuenda korra saaks kasutada laukompressiks. 

(Tiina Kõrtsini)

Toote nimetus: Teekande raudürdi ja sidrunheinaga roheline tee 
Kotikeste kogus teepakis, hind: 20 tk, 2.25 (1 tk 0.11)
Kotikese hinnanguline kasutuskordade arv: 4

Hiina rohelise tee jaoks on sobiv veetemperatuur 75 kraadi. Esimene kord võiks olla kiire kastmine, vette unustatud kotike muudaks maitse kootavaks ja mõruks. Edasi võib leotusaega 30 sekundi haaval pikendada. Värv läheb heledamaks, maitseomadused püsivad. Neljanda tõmmise kohal heljub sidrunheina lõhn, rohelise tee maitset tahaks juba rohkem.  

(Tiina Kõrtsini)

Toote nimetus: Liptoni granaatõunakoorega valge tee  
Kotikeste kogus teepakis, hind: 20 tk, 1.85 (1 tk 0.09)
Kotikese hinnanguline kasutuskordade arv: 2–3 

Huvitav kooslus, sest valge tee on õrna, granaatõun aga tugeva aktsendiga. Tassitäis saab tehtud valgele teele kohaselt 85kraadise veega, tõmmata laseme 2 minutit. Milline särtsakas värv ja maitsemeelt soojendav-ergastav, veidi hapukas nüanss! Iga järgmist valmimisaega pikendame 30 sekundit. Esimene ja teine tõmmis on erkpunased, kolmas pisut hallikas. 

(Tiina Kõrtsini)

Toote nimetus: Loydi jõhvika-ingveritee  
Kotikeste kogus teepakis, hind: 20 tk, 1.79 (1 tk 0.09)
Kotikese hinnanguline kasutuskordade arv: 2–3 

Sisaldab ka hibiskiõisi, õuna, arooniat jm. Valame üle keeva veega ja laseme 5 minutit tõmmata kaane all, et eeterlikud õlid ei lenduks. Esialgu on tassis helekuldne jook, mis seistes muutub roosakaks. Kaks tõmmist on suurepärased, kolmas juba kaotab maitses, kuigi jõhvika hapukust ja ingveri särtsakust on veel tunda. Värv pole aga enam ahvatlev. 

(Tiina Kõrtsini)

Toote nimetus: Rimi must tee Chai
Kotikeste kogus teepakis, hind: 20 tk, 1.59 (1 tk 0.08)
Kotikese hinnanguline kasutuskordade arv: 2–3  

India restoranidest on keelel piparkoogihõng, vürtsikas maitse ja soojatunne, mida tee tekitab. Sellest India maitseteest, milles on ka kaneeli, ingverit, nelki jm, oleks oodanud rohkem, sest esimesest täiest ei saa vürtsikust kätte isegi 5 minuti leotamisega. Retseptist on vist puudu must pipar, mis muidu sellesse kuulub. Soovitame lisada piima ja mett. 

(Tiina Kõrtsini)
Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?