HEA NIPP SÄÄSTLIKELE! Vaakumpakendis säilib toit kolm kuni viis korda kauem

Urve Vilk, ajakiri Tiiu, 3. märts 2021

Vaakumpakendajad maksavad 50 kuni mõnesaja euroni, pealegi tuleb üht-teist välja käia ka selleks sobilike kilekottide eest. Kui suhtuda ostu kui pikaajalisse investeeringusse, siis tasub asi end ära.  

Nimelt saab nii edukalt vähendada kodust toiduraiskamist. Vaakumisse saab tõmmata peaaegu kogu toore ja valmistoidu alati, kui selleks on vajadus, näiteks jääb toidutegemisest toorainet üle või ei sööda kogu lõunasööki ära. 

Vaakumpakendades eemaldatakse toidu ümbert hapnik, mis takistab baktereid paljunemast. Vaakumisse tõmmatud toit säilitab oma värskuse, maitse ja aroomi, nii et mekib ka mõne päeva pärast ülessoojendatuna sama hästi kui värske. Ka kõik tooraine head omadused säilivad. Eri andmetel säilib toit nii kolm kuni viis korda kauem kui ilma vaakumpakendita külmkapis või sügavkülmikus. 

Pakendada võib kõike, mis õhu käes kiiresti rikneb, lahtub või mis ei taha saada niiskust. Selleks sobivad toores liha ja kala, valmistoidud ning isegi leib ja sai. Kui müüakse näiteks soodushinnaga lõhet, pole vaja pead murda, kas on aega see kohe ka ära rookida ja ahju panna – õhukindlas vaakumpakendis seisab see sama värskena veel terve nädala kindlasti. 

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?