TIIU TESTIB | Külmutatud köögiviljavoki segud: ärge uskuge pilti pakendil!

Kai Kodasma, 3. jaanuar 2021

Külmutatud köögiviljadele mõeldes tuleb esmajoones pähe standardne porgand-lillkapsas-brokoli, kuid tegelikult on valik väga kirju. Võtsime testijatega ette külmutatud vokisegud ja panime need üksteise järel pannile. 

Suurte toidupoodide köögiviljasegude sügavkülmaletid on lausa maagilised kohad, kust leiab peaaegu kõike, mis pähe tuleb. Leidub nii lihtsaid kahe-kolme aedvilja segusid kui ka valmiseineid, millesse on lisatud maitseaineid ning koguni riisi ja krevette. Suur valik annab võimaluse proovida toite, mida ise nullist ealeski leiutama ei hakkaks.

Kui on plaan kiireks söögiks lihtsalt üks vokisegu poest kaasa haarata, võib tegelikult ees ootav lai valik niisiis lausa segadusse ajada. Milline neist on see hea ja mille põhjal langetada valik?

Kindlasti mitte selle põhjal, millisel pakendil on kõige ilusam pilt! Testi käigus selgus tõsiasi, et välimus ja sisu ei pruugi külmutatud aedviljade puhul üldse ühte sammu käia.  

Testijad hindasid, kas kõik koostises lubatud viljad on paki sisus ka päriselt näha, kas tükid on ühtlase suurusega ning kuidas lõhnab ja maitseb pannil vokitud roog tervikuna, aga ka selle komponendid eraldi.

Tiiu lemmik

Rimi Planet Malaysian mango-karri vokisegu, Polski Ogród 

Rimi Planet Malaysian mango-karri vokisegu, Polski Ogród (Kai Kodasma)

400 g, 1.39 (kilo 2.78)

Riis, mango 7%, sibul, paprika, bambusevõrse, ananass, brokoli, krevett 4%, vesikastan, karri 2%, petersell, koriander.

Tekitab kõige rohkem elevust, kuna hariliku vokisegu asemel on valmisroog. Lõhnab isuäratavalt, kõik koostises olevad viljad on head. Testijatele meeldib eriti ananass, mis maitseb küpselt ja hõrgult nagu oma kodumaal. Aromaatne ja maitsekas roog, mida hoida külmas, et kiirel ajal pannile panna. 

10/10

Maahärra vokk, Greenyard Frozen Poland

Maahärra vokk, Greenyard Frozen Poland (Kai Kodasma)

400 g, 1.59 (kilo 3.98)

Brokoli, kollane porgand, punane paprika, porrulauk, minimais, bambusevõrse, suhkruhernes.

Pakki avades on näha, et kõiki köögivilju on enam-vähem võrdselt. Testijatele meeldib, et köögiviljatükid on ühesuurused. Samuti on maitse väga hea. Magusust on parasjagu, mitte domineerivalt. Sobib hästi eineks, ilma et muud oleks kõrvale vaja. Testijad tõdesid, et seda võib teinekordki osta.

10/10

Hortexi maitseainete ja pipraga vokisegu, Polski Ogród 

Hortexi maitseainete ja pipraga vokisegu, Polski Ogród (Kai Kodasma)

400 g, 1.49 (kilo 3.73)

Koorega eelküpsetatud kartul, kollane ja roheline uba, suvikõrvits, mais, sibul, paprika, maitsetaimed 1%.

Välimus on oluliselt parem, kui see, mida pildi järgi oodanud oleks. Kõik värvid on erksad ja pannil valmides on lõhnad väga head. Testijatele meeldib ja leitakse, et enamik köögivilju on maitsvad, eriti kiidetakse kartuleid. Kahjuks kerkib mitmel testijal aga kollastest ubadest esile hallituse mekk.

7/10

Baueri WokMix Orient, Oerlemans Foods Polska 

Baueri WokMix Orient, Oerlemans Foods Polska (Kai Kodasma)

400 g, 1.49 (kilo 3.73)

Porgand, hernekaun, mungauba, minimaisitõlvik, punane pipar, mungaoaidu, suvikõrvits. 

Välimuses domineerib taas porgand, aga muidu täitsa selline vokiroog, nagu pilt pakil lubab. Testijate arvates on segus olev paprika mõnusalt maitsekas ja suhkruhernes krõmps, ülejäänud köögiviljad veidi vesised. Kokkuvõtteks hindavad testijad, et vokisegu on keskmiselt hea. 

6/10

Härmavilja rikkalik köögiviljasegu läätsedega, Greenyard Frozen Poland

Härmavilja rikkalik köögi-viljasegu läätsedega, Greenyard Frozen Poland (Kai Kodasma)

400 g, 1.79 (kilo 4.70)

Porgand, suvikõrvits, roheline lääts, brokoli, lillkapsas, Rooma aeduba, punane paprika, punane sibul.

Pakist pannile valades on segu ilus ja värviline, eri köögivilju on selles tõesti rikkalikult. Süües aga avastavad testijad, et kuigi vilju on erinevaid, pole need just kõige parem valik vokiroa jaoks – mekivad ühtmoodi vesiselt, isegi sibul vaevalt eristub teistest. Läätsemaitse jällegi meeldib. 

6/10

Härmavilja vokisegu, Greenyard Frozen Poland

Härmavilja vokisegu, Greenyard Frozen Poland (Kai Kodasma)

400 g, 1.15 (kilo 2.87)

Porgand, mungaoaidu, punane paprika, hernes, must seen, porrulauk, hernekaun.

Miskipärast on suurem osa paki sisust porgand ja herned, aga muid köögivilju on vähe. Ka on viljad liiga peeneks hakitud, testijad eelistaks vokkida suuremaid viile. Maitsel pole viga, kuigi peamiselt tunneb ikka sedasama magusat porgandit ja hernest. Kokkuvõttes valmistab pettumuse.

5/10

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?